piątek, 3 kwietnia 2009

Wiosną wszystko budzi się...

I ja chyba też się obudziłam, bo jak siadłam jednego wieczoru to nie mogłam sie oderwać od koralików:) Potem niestety zmogła mnie choroba... ale już wydobrzałam i mogę się pochwalić tym co stworzyłam:)
Na początek komplecik robiony na zamówienie. Kolczyki, które już kiedyś były i do nich naszyjniczek.


kolczyki: lawa, koral, bigle srebrne, elementy posrebrzane
naszyjnik: lawa, koral, linka jubilerska, elementy posrebrzane


kolczyki: koraliki szklane, masa perłowa, elementy posrebrzane

kolczyki: koraliki szklane, masa perłowa, elementy posrebrzane

kolczyki: koraliki szklane, elementy posrebrzane

kolczyki, koraliki drewniane, sznurek woskowany, bigle posrebrzane

naszyjnik, koraliki drewniane, koralik szydełkowy, sznurek woskowany


kolczyki: kuleczki filcowe, koraliki szklane, elementy posrebrzane

wtorek, 24 marca 2009

pierwsze filcowanie...

W końcu się wzięłam za siebie i wyciągnęłam wełnę, którą kupiłam na kuleczki filcowe. Przeleżała swoje, bo ciągle brak było czasu. Ale w końcu przyszedł czas na spróbowanie tej sztuki, czyli filcowania kuleczek na mokro. Było przy tym dużo nerwów i niecenzuralnych słów, dużo kuleczek wylądowało w koszu. A tych kilka, które ocalały prezentuję tutaj:


A poza tym ostatnio wykonałam komplecik filcowy "serduszko", jest to zawieszka do telefonu i breloczek:

breloczek: filc, mulina, elementy posrebrzane

zawieszka do komórki: filc, mulina, elementy posrebrzane

Naszyjnik zna zamówienie, do którego powstaną jeszcze kolczyki, ale niestety na razie brakło mi materiału:(

naszyjnik: ametyst- sieczka, linka jubilerska, elementy posrebrzane

I mała wariacja, po wygrzebaniu u mamy dużej agrafki:

broszka: metalowa agrafka, koraliki szklane, kostki millefiori, drucik posrebrzany

poniedziałek, 16 marca 2009

Powiew Wiosny...

Swój blog tworzyłam po to, aby pokazać swoje prace, ale chyba troszkę pozazdrościłam koleżankom, które piszą o sobie i swoich rodzinkach. I postanowiłam, że też troszkę nas pokażę:) Zwłaszcza, że ostatnio pogoda była brzydka i zdjęcia biżuterii nie wychodzą.
W niedzielę powiało wiosną, więc wybraliśmy się na spacerek nad Rabę, ponieważ mamy ją praktycznie pod nosem:) Słoneczko co prawda spłatało nam figla i się po prostu schowało, ale i tak było przyjemnie. W powietrzu czuć było wiosnę, a śpiew ptaków wynagradzał chłodne powiewy wiatru. Najbardziej zadowolony z wyprawy był oczywiście Kamil. Co prawda miał trochę niefotogeniczną kurteczkę, ale do wrzucania kamyków do wody szkoda było ubierać inną:) Po krótkiej zabawie nad wodą wybraliśmy się na plac zabaw, gdzie byliśmy sami, ponieważ brama była zamknięta. Ale nam udało się jakoś ominąć tą niedogodność:)

Raba w całej okazałości
Kamil z tatą
Kamil z mamą

Kamil w swoim żywiole:)






Nie obyło się też bez fotografowania mamy

Oj, czekamy na Wiosnę, niech szybko przybywa, bo już tęskno za słoneczkiem i ciepełkiem... A najbardziej to za przejażdżkami na rowerze:)

czwartek, 19 lutego 2009

kolejna porcja, raczej porcyjka:)

Wstawiam kolejne zdjęcia moich malutkich dzieł. Ciągle uczę się czegoś nowego i wydaje mi się, że wychodzi mi coraz lepiej:) Ale to oczywiście tylko moja opinia. O obiektywną ocenę proszę moich drogich czytelników. Niestety zdjęcia nadal są kiepskie. Próbowałam kombinować z tłem , ze światłem i niestety nic mi nie wychodzi:( Jednym słowem fotografa ze mnie nie będzie... Pozostałam więc przy moim starym tle i miejscu na parapecie okna:)
Zaczynam więc prezentację od bordowych, delikatnych kolczyków z koralików o pięknej nazwie desert sun (słońce pustyni).


kolczyki: koraliki desert sun, linka jubilerska, elementy posrebrzane

Następnie komplecik stworzony specjalnie na prezent dla pewnej zwariowanej koleżanki... Agnieszko :) mam nadzieję, że będzie się dobrze nosić...


kolczyki i zawieszka do komórki: koraliki szydełkowe, koraliki drewniane, koraliki szklane, elementy posrebrzane, bigle srebrne

Kupiłam kiedyś łańcuszek i przeleżał swoje, zanim zdecydowałam się go użyć i tak oto powstała zawieszka do telefonu

zawieszka do komórki: walec fimo, koraliki szklane, elementy posrebrzane

Pasiaste kolczyki z koralików szklanych, których nazwy już nie pamiętam, bo też przeleżały jakiś czas w pudełku:)

kolczyki: koraliki szklane, elementy posrebrzane

Ukłon w stronę szkła weneckiego. Kolczyki wyszły mi bardzo długie, ale kiedy je przymierzyłam stwierdziłam, że nie będę nic skracać, bo wyglądają przepięknie.

kolczyki: szkło weneckie, howlit turkusowy, elementy posrebrzane, bigle srebrne

I na koniec proste kolczyki, ale na dużych biglach, które mnie urzekły

kolczyki: koraliki alcee 3 colors, elementy posrebrzane

poniedziałek, 19 stycznia 2009

naturalnie...

Dziś tak trochę naturalnie, bo przeważa filc, drewno i kolorek zielony:) Zawieszka do telefonu jest w modnych fioletach.

bransoletka: koraliki drewniane, koraliki dziergane, koralik szklany, linka jubilerska, elementy posrebrzane

kolczyki: kuleczki filcowe, swarovski, elementy posrebrzane

zawieszka: koralik drewniany, kulka filcowa, koralik szklany, elementy posrebrzane

piątek, 16 stycznia 2009

Prezent dla dziewczynki

Wczoraj robiłam komplecik, który ma być prezentem dla pewne kilkuletniej damy:) Zdjęcie nie wyszły wystrzałowo, ale musiałam je zrobić dziś. Poza tym robiłam je z aparatu siostry i nie miałam czasu się z nim zapoznać, a nie ma to jak własny, dobrze znany aparat:)

komplet: koraliki millefiori, linka jubilerska, elementy posrebrzane

poniedziałek, 12 stycznia 2009

W końcu jestem...

Długo nic nowego nie pokazywałam, bo nic nowego nie robiłam:( Grudzień był dla mnie jakiś dołujący, nic mi się nie chciało (chyba zimowa chandra mnie dopadła). A potem przygotowania do Świąt i tak szybko czas zleciał. Ale w końcu wzięłam się za siebie i tworzę... Pierwsze efekty mojej pracy szybciutko pokazuję. A poza tym publicznie przyznaje się do mojego postanowienia noworocznego: będę tworzyć dużo więcej i mam nadzieję piękniej:) A co z tego postanowienia wyjdzie, to dopiero się przekonamy:)

Na początek bransoletka, taka dosyć wiosenna w stylu:) Ale przecież wiosna tuż tuż...


bransoletka: linka jubilerska, elementy posrebrzane, szkło weneckie, porcelana, koraliki szklane

Teraz dwie zawieszki do telefonu w odcieniach brązu

zawieszka: kulki filcowe, kryształek swarovski, elementy posrebrzane

zawieszka: linka jubilerska, piasek pustyni, kryształek swarovski, elementy posrebrzane

I na koniec 2 pary kolczyków. Jestem bardzo zadowolona z tych brązowo- żółtych.

kolczyki: jaspis turkusowy, koraliki szklane, elementy posrebrzane

kolczyki: szkło, elementy posrebrzane