sobota, 28 listopada 2009

Powiew Świąt

Pomysł na ozdoby choinkowe wpadł mi do głowy zaledwie wczoraj, a już powstały dwie:) Po prostu musiałam spróbować. Jestem prawie zadowolona z efektu i myślę, że do świąt jeszcze trochę stworzę tych cudeniek. Jak na razie powstała choinka i bałwanek, który ma troszkę niedopracowaną minkę, ale myślę, że następne będą bardziej udane. A wiec chwalę się od razu.

Choinka:

Bałwanek:


Zamieszczam też zdjęcia drugiego kompletu dla dziewczynki, niestety zdjęcie bransoletki jest troszkę niewyraźne, ponieważ mój "wspaniały" aparat innego nie chce zrobić.

Kolczyki:

koraliki "millefiori", koraliki szklane, elementy posrebrzane, linka jubilerska

Bransoletka:
koraliki "millefiori", koraliki szklane, elementy posrebrzane, linka jubilerska

czwartek, 26 listopada 2009

Ostatnio mam wenę...

... tylko zaczyna mi brakować materiałów. Trzeba będzie się zabrać za wybieranie i zamawianie, tylko na to potrzeba trochę czasu. Poza tym muszę sobie zakupić porządne szczypce tnące, bo obecne okropnie się stępiły, ale na początku stawiałam na cenę, nie na jakość:( Teraz już zakupię coś droższego, bo wiem, że potrzebne. Zakupy odłożę sobie chyba na styczeń, bo teraz mam pomysły na filcowe ozdoby świąteczne, więc chyba się już zacznę przymierzać do ich wykonywania:) Poza tym wiem (z doświadczenia) jak działa nasza nieoceniona Poczta Polska w okresie przedświątecznym, wolę więc zaoszczędzić sobie stresu wywołanego czekaniem na przesyłki:)

Na początek bransoletka. Dorabiałam ją na szybkiego do kompleciku, który kuzynka wybrała sobie na wesele. Zdjęcie nie jest zbyt piękne, bo był wieczór i musiałam je szybko zrobić.

kostki szklane "cracle", koraliki szklane, elementy posrebrzane

Kolczyki:

kuleczki filcowe, howlit, elementy posrebrzane


koraliki "alcee", elementy posrebrzane


koraliki szklane, elementy posrebrzane

koraliki szklane, elementy posrebrzane

koraliki szklane, krople szklane, linka jubilerska, sztyfty posrebrzane


Na koniec komplecik, który powstał na zamówienie mojego siostrzeńca. Komplecik ma być prezentem mikołajkowym dla koleżanki z klasy. Powstał jeszcze drugi do wyboru, ale niestety muszę powtórzyć mu sesje zdjęciową:)

Kolczyki
koraliki drewniane, koraliki "fimo", linka jubilerska, elementy posrebrzane

bransoletka

koraliki drewniane, koraliki "fimo", elementy posrebrzane

czwartek, 22 października 2009

Jesienna nuda:)

Wieczory długie, za oknem szaro i chyba dlatego dostałam weny:) Chociaż ostatnio nie mam wiele czasu, udało mi się stworzyć parę drobiazgów.

Komplecik, który powędrował do kuzynki, powstaje do niego jeszcze bransoletka:


kolczyki i wisiorek: kostki szklane "cracle", koraliki szklane, elementy posrebrzane

Kolejny komplecik, tym razem w brązach:

kolczyki i wisiorek: koraliki szklane, elementy posrebrzane

I jeszcze jeden komplet, troszkę "zwariowany":

kolczyki i wisiorek: koraliki szklane, elementy posrebrzane

Teraz już same kolczyki:) Na początek drobniutkie:
kolczyki: malachit, przekładki posrebrzane z cyrkoniami, elementy posrebrzane

Dla odmiany dłuuugie:
kolczyki: linka jubilerska, koraliki szklane, elementy posrebrzane

Kolejne są zrobione na długich, zamkniętych biglach:
kolczyki: krople szklane, koraliki szklane, elementy posrebrzane

I na koniec takie "jesienne" i próba nowej aranżacji:
kolczyki: listki szklane, koraliki szklane, elementy posrebrzane

piątek, 24 lipca 2009

zielono mi

Właśnie tego koloru koraliki wpadły mi ostatnio w ręce, więc powstały dwie pary kolczyków i bransoletka.

kolczyki: koraliki szklane, kostki "desert sun", elementy posrebrzane

kolczyki: koraliki szklane, kostki szklane "cracle", elementy posrebrzane

bransoletka: koraliki szklane, kostki szklane "cracle", elementy posrebrzane, linka jubilerska

Powstał też na zamówienie znany już komplecik, tyle, że tym razem z koralem.

naszyjnik i kolczyki: koral- sieczka, elementy posrebrzane, linka jubilerska

A na koniec coś dla siostry, ponieważ spodobała jej się moja bransoletka z bursztynów. Przywiozła więc swój stary sznur bursztynów, które nawlekłam na drut pamięciowy, a z tego co zostało zrobiłam niespodziankę- kolczyki i wisiorek do łańcuszka. Mam nadzieje, że będzie jej się podobać:)

bransoletka: bursztyn- sieczka, drut pamięciowy posrebrzany


kolczyki i wisiorek: bursztyn- sieczka, elementy posrebrzane

poniedziałek, 29 czerwca 2009

coś nowego, coś letniego

Nie ma tego zbyt wiele, ale ostatnio pogoda nie nastrajała mnie ani do biżuterii, ani do pisania:) Może teraz jakaś wena mnie dopadnie... Poza tym bardzo spodobały mi się wisiorki, które zrobiła Lili, a więc postanowiłam zawalczyć o jeden z nich na jej candy


bransoletka: szkło weneckie, koraliki szklane, elementy posrebrzane, linka jubilerska

kolczyki: pastylki millefiori, koraliki szklane, przekładki metalowe, linka jubilerska, bigle posrebrzane

zawieszka o telefonu: koraliki szklane, szkło weneckie, linka jubilerska

kolczyki: koraliki szklane, linka jubilerska, bigle posrebrzane

kolczyki: koraliki szklane, linka jubilerska, bigle posrebrzane

naszyjniczek: koraliki fimo, koraliki szklane, sznurek woskowany, zapięcie posrebrzane

A na koniec komplecik, który zrobiłam sobie na wesele kuzynki

kolczyki i zawieszka: srebro i swarovski

czwartek, 21 maja 2009

brak czasu

Cierpię właśnie na tę przypadłość, dlatego mało mam do pokazania. Poza tym zbiera mnie na coś zgoła innego niż biżuteria, ale jeśli mi wyjdzie to dopiero wtedy się pochwalę o co chodzi. Ale oczywiście nie rezygnuję z biżuterii:) Pierwsze trzy pary kolczyków zostały zrobione na zamówienie. Zdjęcia nie są rewelacyjne, bo były robione na szybko. Te fioletowe są do naszyjnika, który był już wcześniej.


kolczyki: bigle srebrne, koral, lawa

kolczyki: ametyst, linka jubilerska, elementy posrebrzane

kolczyki: elementy posrebrzane, szkło weneckie, koraliki szklane

Teraz wiosenna wariacja:

kolczyki: elementy posrebrzane, koraliki millefiori, koraliki szklane

A na koniec bransoletka męska, którą zażyczył sobie mój M. Kupiłam koraliki, zrobiłam według wspólnego pomysłu, a on stwierdził, że jest "damska":( sami oceńcie

bransoletka: sznurek woskowany, elementy posrebrzane

Chciałam się jeszcze pochwalić ostatnim zakupem. Od dawna podobał mi się ten kwiatek i w końcu kupiłam:) Od razu dobrałam też doniczkę. Mam nadzieję, że będzie rósł, ponieważ jeszcze nigdy nie kupowałam kwiatka. Wolę sobie sama "wyhodować" z zaszczepki:)


Mój zamioculcas


poniedziałek, 11 maja 2009

weekendowo

W ostatni weekend byliśmy na spływie Dunajcem. Pojechaliśmy we czwórkę: ja, mój M. i jego kolega z pracy z dziewczyną. Pogoda nam dopisała, mimo, że zapowiadało się inaczej. Towarzystwo było super. Świetnie się bawiliśmy. Ja po raz pierwszy na jednoosobowym kajaku na Dunajcu. Strasznie bałam się wywrotki i nie chodziło wcale o to, że nie umiem pływać (byłam przecież w kapoku) , ale o to, że woda była strasznie zimna:) Na szczęście nie wylądowałam w niej, chociaż parę razy zawisłam na kamieniach i musiałam zamoczyć nogi. Ale szum fal, piękne widoki, słoneczko i woda tryskająca na twarz wynagradzały wszelkie niedogodności. Myślę, że towarzysze wyprawy mieli takie same odczucia.
Zamieszczam parę zdjęć, tylko swoich, ponieważ nie pytałam o zgodę znajomych.



do startu gotowa...

jest po prostu super, a jeszcze długa droga przed nami...

profesjonalistka... hehehe

nie ma to jak piękne góry w tle...

czasem woda chlapie w twarz...

i można sobie ją pociągnąć nosem, co widać po minie

są też miejsca gdzie można się zrelaksować...

i "zbliżyć" :)) Kamila będzie wiedzieć o co chodzi:)


A na koniec na rozweselenie:
Ja też pójdę w ślady taty...



Coś w tym jest, bo ze słów, które Kamil wypowiada, słowo "kajak" brzmi najładniej i najwyraźniej:)