czwartek, 21 maja 2009

brak czasu

Cierpię właśnie na tę przypadłość, dlatego mało mam do pokazania. Poza tym zbiera mnie na coś zgoła innego niż biżuteria, ale jeśli mi wyjdzie to dopiero wtedy się pochwalę o co chodzi. Ale oczywiście nie rezygnuję z biżuterii:) Pierwsze trzy pary kolczyków zostały zrobione na zamówienie. Zdjęcia nie są rewelacyjne, bo były robione na szybko. Te fioletowe są do naszyjnika, który był już wcześniej.


kolczyki: bigle srebrne, koral, lawa

kolczyki: ametyst, linka jubilerska, elementy posrebrzane

kolczyki: elementy posrebrzane, szkło weneckie, koraliki szklane

Teraz wiosenna wariacja:

kolczyki: elementy posrebrzane, koraliki millefiori, koraliki szklane

A na koniec bransoletka męska, którą zażyczył sobie mój M. Kupiłam koraliki, zrobiłam według wspólnego pomysłu, a on stwierdził, że jest "damska":( sami oceńcie

bransoletka: sznurek woskowany, elementy posrebrzane

Chciałam się jeszcze pochwalić ostatnim zakupem. Od dawna podobał mi się ten kwiatek i w końcu kupiłam:) Od razu dobrałam też doniczkę. Mam nadzieję, że będzie rósł, ponieważ jeszcze nigdy nie kupowałam kwiatka. Wolę sobie sama "wyhodować" z zaszczepki:)


Mój zamioculcas


poniedziałek, 11 maja 2009

weekendowo

W ostatni weekend byliśmy na spływie Dunajcem. Pojechaliśmy we czwórkę: ja, mój M. i jego kolega z pracy z dziewczyną. Pogoda nam dopisała, mimo, że zapowiadało się inaczej. Towarzystwo było super. Świetnie się bawiliśmy. Ja po raz pierwszy na jednoosobowym kajaku na Dunajcu. Strasznie bałam się wywrotki i nie chodziło wcale o to, że nie umiem pływać (byłam przecież w kapoku) , ale o to, że woda była strasznie zimna:) Na szczęście nie wylądowałam w niej, chociaż parę razy zawisłam na kamieniach i musiałam zamoczyć nogi. Ale szum fal, piękne widoki, słoneczko i woda tryskająca na twarz wynagradzały wszelkie niedogodności. Myślę, że towarzysze wyprawy mieli takie same odczucia.
Zamieszczam parę zdjęć, tylko swoich, ponieważ nie pytałam o zgodę znajomych.



do startu gotowa...

jest po prostu super, a jeszcze długa droga przed nami...

profesjonalistka... hehehe

nie ma to jak piękne góry w tle...

czasem woda chlapie w twarz...

i można sobie ją pociągnąć nosem, co widać po minie

są też miejsca gdzie można się zrelaksować...

i "zbliżyć" :)) Kamila będzie wiedzieć o co chodzi:)


A na koniec na rozweselenie:
Ja też pójdę w ślady taty...



Coś w tym jest, bo ze słów, które Kamil wypowiada, słowo "kajak" brzmi najładniej i najwyraźniej:)

środa, 22 kwietnia 2009

Bransoletki na drucie pamięciowym

Ostatnio nie miałam zbyt wiele czasu na moje dłubanie, bo mąż przyniósł mi pracę do domu. W kółko przepisywałam i wypełniałam rubryczki. Jednak w chwili natchnienia zrobiłam dwie bransoletki na drucie pamięciowym. To moje pierwsze takie twory, mimo, że drut ten leżał w moim "warsztacie" (pudło po kozakach:)) od dawna. Zaczęło się od tego, że wygrzebałam gdzieś mój stary sznur bursztynów i zapragnęłam sobie zrobić z nich bransoletkę. Tak mi się spodobała, że dorobiłam do niej kolczyki, żeby mieć komplet. A potem wzięło mnie na drugą bransoletkę z takiego drutu, tyle, że mniej "poważną". I teraz chwalę się moimi nowościami.

bransoletka: drut pamięciowy posrebrzany, bursztyny, koraliki szklane


kolczyki: elementy posrebrzane, bursztyny, koraliki szklane

bransoletka: drut pamięciowy posrebrzany, koraliki szklane, przekładki metalowe, koraliki fimo, kuleczka filcowa

piątek, 3 kwietnia 2009

Wiosną wszystko budzi się...

I ja chyba też się obudziłam, bo jak siadłam jednego wieczoru to nie mogłam sie oderwać od koralików:) Potem niestety zmogła mnie choroba... ale już wydobrzałam i mogę się pochwalić tym co stworzyłam:)
Na początek komplecik robiony na zamówienie. Kolczyki, które już kiedyś były i do nich naszyjniczek.


kolczyki: lawa, koral, bigle srebrne, elementy posrebrzane
naszyjnik: lawa, koral, linka jubilerska, elementy posrebrzane


kolczyki: koraliki szklane, masa perłowa, elementy posrebrzane

kolczyki: koraliki szklane, masa perłowa, elementy posrebrzane

kolczyki: koraliki szklane, elementy posrebrzane

kolczyki, koraliki drewniane, sznurek woskowany, bigle posrebrzane

naszyjnik, koraliki drewniane, koralik szydełkowy, sznurek woskowany


kolczyki: kuleczki filcowe, koraliki szklane, elementy posrebrzane

wtorek, 24 marca 2009

pierwsze filcowanie...

W końcu się wzięłam za siebie i wyciągnęłam wełnę, którą kupiłam na kuleczki filcowe. Przeleżała swoje, bo ciągle brak było czasu. Ale w końcu przyszedł czas na spróbowanie tej sztuki, czyli filcowania kuleczek na mokro. Było przy tym dużo nerwów i niecenzuralnych słów, dużo kuleczek wylądowało w koszu. A tych kilka, które ocalały prezentuję tutaj:


A poza tym ostatnio wykonałam komplecik filcowy "serduszko", jest to zawieszka do telefonu i breloczek:

breloczek: filc, mulina, elementy posrebrzane

zawieszka do komórki: filc, mulina, elementy posrebrzane

Naszyjnik zna zamówienie, do którego powstaną jeszcze kolczyki, ale niestety na razie brakło mi materiału:(

naszyjnik: ametyst- sieczka, linka jubilerska, elementy posrebrzane

I mała wariacja, po wygrzebaniu u mamy dużej agrafki:

broszka: metalowa agrafka, koraliki szklane, kostki millefiori, drucik posrebrzany

poniedziałek, 16 marca 2009

Powiew Wiosny...

Swój blog tworzyłam po to, aby pokazać swoje prace, ale chyba troszkę pozazdrościłam koleżankom, które piszą o sobie i swoich rodzinkach. I postanowiłam, że też troszkę nas pokażę:) Zwłaszcza, że ostatnio pogoda była brzydka i zdjęcia biżuterii nie wychodzą.
W niedzielę powiało wiosną, więc wybraliśmy się na spacerek nad Rabę, ponieważ mamy ją praktycznie pod nosem:) Słoneczko co prawda spłatało nam figla i się po prostu schowało, ale i tak było przyjemnie. W powietrzu czuć było wiosnę, a śpiew ptaków wynagradzał chłodne powiewy wiatru. Najbardziej zadowolony z wyprawy był oczywiście Kamil. Co prawda miał trochę niefotogeniczną kurteczkę, ale do wrzucania kamyków do wody szkoda było ubierać inną:) Po krótkiej zabawie nad wodą wybraliśmy się na plac zabaw, gdzie byliśmy sami, ponieważ brama była zamknięta. Ale nam udało się jakoś ominąć tą niedogodność:)

Raba w całej okazałości
Kamil z tatą
Kamil z mamą

Kamil w swoim żywiole:)






Nie obyło się też bez fotografowania mamy

Oj, czekamy na Wiosnę, niech szybko przybywa, bo już tęskno za słoneczkiem i ciepełkiem... A najbardziej to za przejażdżkami na rowerze:)

czwartek, 19 lutego 2009

kolejna porcja, raczej porcyjka:)

Wstawiam kolejne zdjęcia moich malutkich dzieł. Ciągle uczę się czegoś nowego i wydaje mi się, że wychodzi mi coraz lepiej:) Ale to oczywiście tylko moja opinia. O obiektywną ocenę proszę moich drogich czytelników. Niestety zdjęcia nadal są kiepskie. Próbowałam kombinować z tłem , ze światłem i niestety nic mi nie wychodzi:( Jednym słowem fotografa ze mnie nie będzie... Pozostałam więc przy moim starym tle i miejscu na parapecie okna:)
Zaczynam więc prezentację od bordowych, delikatnych kolczyków z koralików o pięknej nazwie desert sun (słońce pustyni).


kolczyki: koraliki desert sun, linka jubilerska, elementy posrebrzane

Następnie komplecik stworzony specjalnie na prezent dla pewnej zwariowanej koleżanki... Agnieszko :) mam nadzieję, że będzie się dobrze nosić...


kolczyki i zawieszka do komórki: koraliki szydełkowe, koraliki drewniane, koraliki szklane, elementy posrebrzane, bigle srebrne

Kupiłam kiedyś łańcuszek i przeleżał swoje, zanim zdecydowałam się go użyć i tak oto powstała zawieszka do telefonu

zawieszka do komórki: walec fimo, koraliki szklane, elementy posrebrzane

Pasiaste kolczyki z koralików szklanych, których nazwy już nie pamiętam, bo też przeleżały jakiś czas w pudełku:)

kolczyki: koraliki szklane, elementy posrebrzane

Ukłon w stronę szkła weneckiego. Kolczyki wyszły mi bardzo długie, ale kiedy je przymierzyłam stwierdziłam, że nie będę nic skracać, bo wyglądają przepięknie.

kolczyki: szkło weneckie, howlit turkusowy, elementy posrebrzane, bigle srebrne

I na koniec proste kolczyki, ale na dużych biglach, które mnie urzekły

kolczyki: koraliki alcee 3 colors, elementy posrebrzane